دستورالعمل دروس معارف نیمسال دوم تحصیلی 99-98 دانشگاه شهید باهنر کرمان

 
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهیدباهنر کرمان به نقل از گروه معارف اسلامی دانشگاه، ضمن تاکید بر تداوم آموزش در نیمسال جاری به صورت غیرحضوری، چگونگی آموزش مجازی و برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم تحصیلی 99-1398 در دانشگاه شهید باهنر کرمان به شرح زیر اعلام می‌شود:

الف) چگونگی آموزش مجازی

1.جهت کسب هر گونه اطلاعات لازم در خصوص ارائه دروس معارف اسلامی به سامانه ec.nahad.ir مراجعه نمایید.

2.با ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان ec.nahad.ir دوره ویژه تعطیلات اضطراری دانشگاه" درس‌های مجازی جایگزین را بگذرانید. جهت جبرانِ هر جلسه کلاس حضوری لغو شده، بایستی حداقل 2 جلسه از درس‌های مجازی را بگذرانید. (آخرین مهلت: 12تیرماه1399 )

مثال: دانشجوی کلاس اندیشه اسلامی یک، باید 22درس مجازی مشخص شده برای اندیشه یک را انتخاب کند و آزمون هر دوره را نیز انجام دهد.

3.دانشجو می‌تواند بر حسب تعداد جلساتی که در سامانه مجازی گذرانده است و میانگین ریز نمرات درس‌های گذرانده شده گواهی‌نامه شرکت را دریافت کند.

4.دانشجویانی که درس­‌های معارف در سامانه مجازی را گذرانده‌اند و گواهی‌نامه‌های دروس مربوط به دوره را دریافت کرده­‌اند در نهایت، نمره نهایی را از استاد خود دریافت می­‌کنند.

توجه: استاد معارف، تعداد جلسات و میزان نمره مربوط به جلسات مجازی گذرانده شده در سامانه را تعیین خواهد کرد.

ب) روش­‌های برگزاری آزمون

استاد هر درس، مرجع ارزشیابی دانشجو در همان درس بوده و نمره نهایی هر درس، مجموعی از ارزیابی‌های مستمر، میانگین ریز نمرات درس های گذرانده در سامانه مجازی و فعالیت‌های کلاسی دانشجو است. این امکان فراهم شده است تا استادان گروه معارف بتوانند با انتخاب یکی از روشهای سه‌گانه از دانشجویان آزمون گرفته و نمره نهایی آنها را ثبت نمایند.

روش اول: استاد با بررسی سوابق درسهای مجازی، ریز نمرات کسب شده توسط دانشجو، میزان جلسات آنلاین و سایر تکالیف آموزشی نمره او را در سامانه آموزشی دانشگاه شهید باهنر کرمان edu.uk.ac.ir تعیین می نماید.

روش دوم: استاد از طریق آزمون مجازی آنلاین lms.uk.ac.ir از دانشجو آزمون گرفته و نمره او را در سامانه ثبت می‌نماید.

روش سوم: اگر انجام هیچ یک از روشهای فوق برای استاد مقدور نباشد استاد می‌تواند از طریق برگزاری آزمون کتبی یا شفاهی به تشخیص استاد، نمره دانشجو را تعیین و در سامانه ثبت نماید.

(جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 03433257228و 03431322320 تماس حاصل فرمایید).